דף הבית >> ספרים >> קרבת אלהים
דיסקים וספרים
 
 

קרבת אלהים


קרבת אלהים - על תיקון עולם ועל תיקון הלב


ספר זה נכתב במטרה להציג כיווני מחשבה, מעשה והתנסות להתחדשות יהודית בארץ. הוא נכתב בשיתוף בין ר' זלמן, הסבא של התחדשות היהודית בארה"ב ורות, רב ישראלית שנולדה וצמחה בארץ.

 

קרבת אלהים הוא ספר מסע בעקבות כיסופי הלב. הוא הזמנה לכולנו לקיים דיאלוג חי עם אלוהים ולבחון את החוויה הדתית ממקום של התנסות אישית וישירה. במרחב שמתאר הספר חשובה האמת הפנימית שלנו לא פחות מאוצרות העבר. ההתגלות האלוהית היא מתמשכת וכולנו נביאיה.

 

קִרבת אלהים מזמין אותנו להגדיר מחדש את מפת המציאות היהודית, ודורש מאִתנו לקחת אחריות לגבי עתידנו כאן על פני האדמה. בחדשנות וביצירתיות מתווה הספר דרכי התמודדות עם האתגרים הרוחניים העומדים בפנינו.

 

קִרבת אלהים מעניק לנו הזדמנות ללמוד תורה מפיו של רבי בן זמננו - הוגה דעות בן העידן החדש, פסיכולוג, חסיד ומורד בשיחה עם תלמידתו - רב יישראלית. שורשיו יונקים מן הקבלה ומן החסידות ופארותיו משתלבות באין-ספור חכמות אנושיות. בין דפיו שזורים רעיונות עתיקים לצד תיאוריות חדשות, סיפורים ומשלים, תרגילים לעבודה רוחנית, חוויות תפילה, דרכי מדיטציה ואהבת אלוהים ואדם. 

 הרב זלמן שחטר–שלומי
הוא אחד מחכמי דורנו. האב המייסד של התנועה להתחדשות יהודית, מחלוצי הדיאלוג הבין-דתי, מיסטיקן ומדריך למחפשים רוחניים. בין הראשונים שלימדו קבלה, חסידות ומדיטציה יהודית לכל דורשי האלוהים. פרופסור אמריטוס למדעי היהדות ולפסיכולוגיה של הדתות באוניברסיטת מניטובה, קנדה ובאוניברסיטת טמפל, פנסילבניה. עד לפרישתו בגיל 80 כיהן בקתדרה לחכמת העולם באוניברסיטת נרופה בבולדר, קולורדו, שם הוא מתגורר. ר' זלמן פרסם מעל 150 ספרים ומאמרים בהם הוא שוטח את רעיונותיו לחידוש היהדות כחלק מריפוי העולם. קרבת אלהים הוא ספרו הראשון בעברית.

 

הרב רות גן קגן עומדת בראש קהילת נאוה תהילה, קהילה להתחדשות יהודית בירושלים, שם היא מלמדת ומשמשת כמשפיעה רוחנית ובעלת תפילה. הרב רות היא תלמידתו של ר' זלמן והוסמכה לרבנות על ידו. זה ספרה הראשון.

 

את  הספר ניתן  להזמין מעמותת נאוה תהילה - שלחו מייל


לקריאת קטעים מן הספר


Back to Top  |  Site Map    NavaTehila@gmail.com  |  אור סנדרוביץ', רכזת, 054-5621174